هیچ دختر و پسرى در آغاز زندگى و در پاى سفره عقد تصور نمى كنند كه ممكن است روزى مشكلات چنان برآنها غلبه كنند و شرایطى بر آنها تحمیل شود تا دادخواست طلاق داده و به زندگى مشتركشان پایان دهند.متاسفانه مشکلات و عوامل متعددی تبانی می کنند و شیرینی وصال و ازدواج را درکام دو زوج تلخ می کنند. تلختر زمانی می شود که بچه هایی درمیان قربانی شوند و از مهرو محبت بیگانه بمانندکه معلوم نیست به چه سرنوشتی دچار خواهند آمد.

کارشناسان علل و عوامل تأثیر گذار در طلاق را اینگونه بیان مى كنند:
۱.عدم تفاهم و توافق اخلاقى، ۲.ناسازگارى و عدم سازش، ۳.بد اخلاقى و بد رفتارى، ۴.خشونت (كتك زدن)، ۵.تفاوت و تضاد در زندگى، ۶.تفاوتهاى فرهنگى، ۷.سوء ظن ۸.اعتیاد ۹.عدم شناخت و درك یكدیگر ۱۰.ازدواج دوم ۱۱.دخالت دیگران در زندگى ۱۲. اختلاف سن ۱۳.عدم علاقه ۱۴.بیمارى روحى ۱۵.بیكارى ۱۶.عدم توافق در مسائل جنسى (زناشویى) ۱۷.ازدواج اجبارى  ۱۸.عدم آگاهی جنسی ۱۹. شهرت یکی از طرفین ۲۰. بیماری و یا نقص جسمانی ۲۱. نبود امنیت شغلی ۲۲. عدم درک متقابل افراد از یکدیگر.

به گفته محققان ازدواج هایی که در آنها هماهنگی بیشتری میان زوجین وجود دارد موفق ترند و کمتر به طلاق می انجامند. تشابهاتی مانند طبقه اجتماعی، سطح تحصیلات، سطح هوش، هم نژاد بودن، دین مشابه داشتن، هم زبان بودن و... یک ازدواج موفق را رقم می زند.

داغ کن: داغ کن - کلوب دات کام
نوشته شده در جمعه 2 بهمن 1388 توسط بیرام حسین زاده